Spalacze tłuszczu – wspomaganie w odchudzaniu


Porady / sobota, 2 lutego, 2019

Spalacze tłuszczu są suplementami diety, które mają na celu przede wszystkim redukcję tkanki tłuszczowej.

Poza tym znajdują zastosowanie w sportach sylwetkowych. Zwiększają termogenezę organizmu podczas aktywnego wysiłku oraz skutecznie wspomagają redukcję tłuszczu. Tym samym podnoszą ciepłotę ciała, co przekłada się na spalenie większej ilości kalorii, a także przyspieszenie procesu degradacji zbędnych kilogramów. Spalacze tłuszczu dodatkowo zapobiegają odkładaniu się tłuszczu w przyszłości. Trzeba jednak pamiętać, iż  są tylko dodatkiem, nie zastąpią więc treningu oraz zbilansowanego i zdrowego odżywiania się.

Celem spalaczy tłuszczu jest przyspieszenie przemiany materii. Sprawia to bowiem, że organizm konsumuje więcej energii. W wyniku lipozy cząsteczki zmagazynowanej w nim tkanki tłuszczowej przekształcają się w wolne kwasy tłuszczowe. Te z kolei są szybko wykorzystywane i usuwane. W skład środków wspomagających proces odchudzania najczęściej wchodzą: zielona herbata, kofeina, guarana, L-karnityna, spirulina, nopal, chrom, CLA, chitosan czy citrus aurantinum. W zdecydowanej większości są to ekstrakty roślinne oraz witaminy i aminokwasy, które powodują zwiększenie ilości spalanych  kalorii bądź wiązanie komórek tłuszczowych zanim dostaną się one do krwi.

Burnbooster

Najpopularniejsze substancje zwarte w spalaczach

  • Cholina występuje naturalnie w jajach i mięsie. Jej suplementacja wskazana jest w przypadku zwiększonego wysiłku fizycznego, gdyż pozwala na zachowanie w organizmie witaminy B12. Bierze również udział w metabolizmie tłuszczów oraz działa ochronnie na wątrobę.
  • CLA (kwas linolowy) jest zwierzęcym kwasem tłuszczowym o cennych właściwościach. Chroni tkankę mięśniową przed katabolizmem, a jednocześnie wzmaga transport azotu oraz poprawia dopływ krwi i substancji odżywczych do mięśni. Jak większość tłuszczów działa termogennie, co pozwala na zwiększenie kosztów energetycznych.
  • Kofeina działa stymulująco i pobudzająco. Sprawia, iż układ krążenia działa na wyższych obrotach. Jej stosowanie przed treningami pomaga uzyskiwać lepsze wyniki i poprawia wydolność aerobową.
  • Ekstrakt z zielonej herbaty wykazuje silne działanie przyspieszające metabolizm. Ekstrakty działają o wiele silniej niż sam napar, gdyż skuteczna dawka wynosi 1000mg dziennie.
  • Ketony malinowe pozwalają na przyspieszenie przemian lipolitycznych w komórkach tłuszczowych. Ponadto podnoszą produkcję ciepła w organizmie. Ich działanie dodatkowo wzmacnia pieprz kajeński, ECGC oraz ekstrakty z pokrzywy.
  • Yohimbina to substancja pochodzenia roślinnego, która bardzo skutecznie działa na trudną do usunięcia tkankę tłuszczową z rejonu brzucha, ud oraz pośladków. Stymuluje także układ nerwowy do produkcji noradrenaliny, hormonu wpływającego na proces rozpadu tkanki tłuszczowej.
  • Pieprz kajeński silnie wzmacnia termogenezę oraz przyspiesza proces metabolizmu, gdyż produkcja ciepła powoduje spory koszt energetyczny. Dobrze działa na serce oraz układ oddechowy.

Zobacz burnbooster opinie

A je

http://bonavita.pl/najpopularniejsze-spalacze-tluszczu-na-redukcje-czym-sie-kierowac-przy-wyborze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *